Az Acanthomyrmex thailandensis Jellemzői
Az Acanthomyrmex thailandensis fajhoz hivatalos magyar név nem áll rendelkezésre. Ezt a ritka fajt először Terayama írta le 1995-ben, csak Thaiföldön terjedt el és ott honos. Nagyon különleges kinézetű, a fajra jellemző nagy fej a major dolgozóknál jelenik meg. Óriási fejük miatt (a major dolgozók legnagyobb testrésze) igen kedvelt faj. Inkább éjszaka aktívak, a természetben a fészküket gyakran kérgek alá, korhadt fába építik.
Nászrepülésükre általánosságban az esős évszak kezdetén kerül sor Thaiföld északnyugati részén. Magyarországon nem honos faj, így hazánkban természetből befogni nem lehet.
Az A. thailandensis nem szapora faj, egy kifejlett boly mérete mindössze 100-200 dolgozóból áll. Többkirálynős, ezért egy kémcsőben / formikáriumban akár több királynő is tartható. Egykirálynős kolónia is ugyanúgy fejlődőképes. Fejlődésük során nem jelenik meg a kokon. Petéből a kifejlett dolgozóig kb. 6-8 hét szükséges. A királynő akár 15 évig is élhet.
Az Acanthomyrmex thailandensis nem folytat telelő életmódot. Télen is ugyanúgy elegendő őket szobahőmérsékleten tartani (December – Február).
Etetés szempontjából főképpen rovarokat, kukacokat és magvakat fogyasztanak. Mivel három kaszt jelenik meg náluk, így eltérő magvak javasoltak az eltérő kasztokhoz (Minor, Media, Major). Mézet és cukros vizet is kaphatnak. Friss víz utánpótlás mindig legyen nekik. Nem gyorsak, ezért könnyen etethetők.
Figyelem!
Mivel Magyarországon ez a faj nem honos, ezért szigorúan tilos kiengedni a természetbe!
Képes enyhén harapni, ezért nem javasolt megfogni. A faj által okozott bármely sérülés, baleset, kár esetén felelősséget nem vállalunk. A vásárló ezt elfogadja és ennek tudatában vásárolja meg.
A megjelenített termékkép szerzői jogi védelem alatt áll, felhasználása engedélyköteles. A kép illusztráció.
- Hasznos videókat a TikTok csatornánkon találhatsz róluk.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.